9 ایده برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه های نقلی

 

داشتن یک آشپزخانه عظیم رویای هر خانه دار است. با این حال ، اکثر ما مجبور هستیم با آشپزخانه های کوچک کنار بیایم ومدیریت کنیم. در بیشتر خانه های ایرانی ، آشپزخانه های کوچکی را می بینیم که مرتباً مسائل مربوط به ارکستر را تجربه می کنند. به عنوان مثال ، تعداد کمی از کابینت یا گوشه هایی که هر وقت ترتیب داده می شوند ، می توانند در آشپزخانه ها به فضاهای مفیدی تبدیل شوند.

 آشپزخانه های باریک با کابینت های یک طرفه

در آشپزخانه های باریک ، کابینت های ناهموار فضای توسعه را باز می کنند ، از فضای پیشخوان نیز به عنوان یک فضای ناهارخوری کوچک استفاده کنید.

کابینت مناسب برای مواد شوینده خانه در آشپزخانه

بهترین نقطه برای تمیز کردن از جاروبرقی ، پاک کننده ها ، تیزها ، دستمال و مواردی از این دست در آشپزخانه است ، در صورتی که قابل توجه است که این وسایل ها در یک کابینت متفاوت قرار داده می شوند. کمد های بلند با اکسسوری مشخص و دارای برش مناسب یک جواب مناسب برای نظم دهی آشپزخانه است.

 

محل مناسب سطل زباله در یک آشپزخانه کوچک

در آشپزخانه های کوچک ، پیدا کردن یک مکان مناسب برای سطل زباله می تواند به طور مداوم یک مسئله باشد ، به خصوص در شرایطی که شما عاشق طبیعت هستید و برای زباله های خشک و مرطوب نیاز به کابینت های با سطل زباله توکار استفاده کنید. سعی کنید زباله ها را در کمی فضای آشپزخانه رها نکنید.

برنامه محکم برای گوشه و کنار آشپزخانه

در آشپزخانه ها به طور معمول هیچ ساختار قانونی برای کابینت در گوشه وجود ندارد. استفاده از این مدل کابینت می تواند فضاهای مرده و کم کاربرد در آشپزخانه شما را به فضاهای مفید و مؤثر تبدیل کند. از این کشوها می توان افکار جدیدی برای سازماندهی وسایل آشپزخانه نامید و از آنها در ساخت دکوراسیون داخلی آشپزخانه می توان استفاده کرد.

شلف ها یک جزء کاربردی برای آشپزخانه کوچکتر هستند

داشتن نکات برجسته ویژه در آشپزخانه های محافظه کار می تواند به کاربردهای داخلی آشپزخانه به صورت عملی کمک کند. قفسه ها یکی از این امکانات را به شما می دهند. قفسه ها یک مؤلفه مفید برای یک خانه دلپذیر هستند و از رعایت طرح بندی سبک آشپزخانه خود می توانید لذت ببرید.

برای تمیز کردن آشپزخانه از هر فضایی عبور کنید.

از هر مکانی که می توانید برای نظم دهی و مرتب کردن آشپزخانه خود استفاده کنید. فضای زیر کابینت های دیواری بهترین مکان برای معرفی کشوها برای برخی از دستگاه های دستی است. این کشوها مفید و متوسط هستند و می توانید از آنها بسیار استفاده کنید.

نظم دهی کشوهای آشپزخانه را فراموش نکنید.

بنابراین آشپزخانه کوچک شما بیش از حد شلوغ نشود و بدون شک می توانید هر چیزی را که می خواهید بدست آورید. شما نباید از ارکستر کشوها چشم پوشی کنید. کشوهای آشپزخانه معمولاً درهم ریخته و بهم زده می شوند. ما می توانیم کشو های خود را نظم و ترتیب کنیم با ترفندهای دکوراسیونی.

گروه بندی و نظم دهی کشوهای آشپزخانه چوبی

کشوهای چوبی را می توان به طور موثری تزیین کرد.در زمان سفارش از سازنده کشو ها می خواهید تا داخل کشوها را برایتان شبکه بندی کند پس به همین ترتیب از ابتدا آشپزخانه های کوچک را بر اساس نظم و ترتیب بنا شده است.

استفاده ایده آل از فضای آشپزخانه

در صورتی که خانه ای کوچک دارید و نمی توانید از میزهای غذاخوری استفاده کنید ، می توانید از صفحات ام دی اف تاشو در زیر پنجره آشپزخانه خود به عنوان میز غذا در فضای کوچک آشپزخانه خود استفاده کنید. این صفحات کاربردهای مختلفی نیز دارند و می توانند در آشپزخانه به شما کمک کنند.

 

شلف داخل کابینت، نظم‌دهنده آشپزخانه

 

کاربردهای شلف داخل کابینت

فضای کم آشپزخانه ها ، محفظه های کوچک و عظیم با اشکال مختلف و نبود فضای کافی برای کوزه های قابل استفاده و بسته های اویه جات بخشی از مسائلی است که همه ما معمولاً با آنها روبرو شده ایم. به هر صورت ممکن است بدانید که برای داشتن یک آشپزخانه تمیز ، لازم نیست کابینت زیادی داشته باشید ، اما استفاده از این امتیاز ظاهراً غیرمادی می تواند باعث کاهش وزن این گروه ها شود. در اینجا چند پیشنهاد در مورد بهترین راه برای استفاده صحیح از شلف داخل کابینت پیشنهاد شده است.

ترتیب را رعایت کنید

ظروف مورد استفاده ما معمولاً بشقاب ، سوپ ، سوسری و اسب دوانی است ، بنابراین شما باید با زحمت به این بخش فکر کنید. شکل ها و اندازه های مختلف این محفظه ها آن را تا حدودی دردسرساز می کند ، به همین دلیل است که شلف داخل کابینت برای این قفسه اساسی است. این شلف باعث می شود که هر نگهدارنده را با هر شکل و اندازه ای مناسب بچینید. بشقاب های بزرگتر در بیشتر قسمت ها شامل طبقه های پایین شلف است و ظروف و محفظه های شیروانی از موقعیت بالاتری برخوردار هستند.

قرار دادن وسایل مهمانی بزرگتر ممکن است به دلیل اشکال و اندازه های مختلف آنها تا حدودی مشکل آفرین به نظر برسد ، اما با یک آرایش اساسی می توانید به همین ترتیب با احتیاط و با ظرافت در شلف داخل کابینت قرار دهید. این شلف ها می توانند پایه وسایل جمع آوری را به عنوان پایه های دندانه دار و پشت سر هم پوشش دهند ، با این هدف که کابینت وسایل مهمانی نیز به همین ترتیب تبدیل به یک فضای ایده آل و طبیعی شود.

شلف کابینت برای ظروف بزرگ پر استفاده

سعی کنید قابلمه ها و تابه ها موجود در این بخش را از دست ندهید. علیرغم اعتقادات اکثریت مردم به اتفاق ، شلف داخل کابینت می تواند بهترین کنترل کننده برای ظروف عظیم ، به عنوان مثال قابلمه و شلف باشد. به همین ترتیب می توانید از غرفه های ایستاده نیز استفاده کنید تا درهای این ظرف ها به آنها نزدیک شود.

ظروف ادویه، کوچک‌های فضاخوار!

احتمالاً شما دیده اید که چگونه ظروف ادویه جات ، با تمام اندازه کوچک ، فضای کابینتهای ما اشغال می کنند. با این وجود ، در صورت عدم توجه بیشتر به طراحی آنها ، فضای برتر برای سایر ستگاههای آشپزخانه خواهیم داشت. کابینت های طعم دهنده برای دسترسی بهتر به طور منظم نزدیک به گاز قرار دارند. ما به طور معمول این ادویه ها را پشت سر هم تنظیم می کنیم ، اما این روند عملی طولانی نمی ماند و باید آن را در نقاط صحیح برگردانیم. این نیاز باعث شده است تا کابینت ادویه ها نسبت به بعضی از فضای دیگر آشپزخانه به شلف داخل کابینت احتیاج داشته باشد.

یکی از خلاقانه ترین روشها برای تهیه یک طبقه بندی ، قرار دادن ادویه ها در کشوهای آشپزخانه گسترده است. برای این فضای کم ، می توانید خیالی باشید و یک صفحه چوبی یک پلکانی برای چینش شیشه ها درست کنید . این شلف با کیفیت بالا ، هر دو کابینت ادویه ها را هماهنگ می کند و ظاهری برجسته دارد.

 شلف کابینت برای ظرف‌های نگهدارنده و پلاستیکی

گفته می شود که محفظه ها بیشترین حجم کابینت را در هر آشپزخانه تشکیل می دهند. این ظروف به مجموعه ای از اندازه ها می رسند و غالباً به صورت دردار ساخته می شوند ، بنابراین شما نیز به همین ترتیب باید در مورد فضای درها آنها فکر کنید.

استفاده از یک شلف داخل کابینت با فضای بسته برای بدنه و درها آن می تواند یک جواب مناسب برای قرار دادن این ظروف در فضای کابینت شما باشد. تقسیم محفظه های شیشه ای و پلاستیکی از یک شکل مشابه نیز می تواند در ساخت درخواست برای این قفسه ها بسیار مناسب باشد.

شلف کابینت زیر سینک را فراموش نکنید

عمیق ترین کابینت آشپزخانه کابینت زیر سینک می باشد. فضایی شگرف که بدیهی است که اغلب یک مرکز انباری در هر خانه است و به همین دلیل است که از چیدمان آن چشم پوشی می کنیم. با کمی تحمل ، می توانیم از این فضا برای ذخیره چیزی در کنار جعبه های زباله و سبدها استفاده کنیم. شلف داخل کابینت اغلب در این فضا نادیده گرفته می شود ، به همین دلیل نمی توانیم از چگونگی ساماندهی این قطعه آشپزخانه فاصله بگیریم.

 

کابینت و تغییرات چشمگیر در دکوراسیون آشپزخانه

 

آشپزخانه ها به عنوان قلب خانه شناخته می شوند ، برای اینکه بتوانید راحتی و آسایش خانم خانه را  فراهم کنید باید فضای آشپزخانه را مناسب و با تجهیزات طراحی کنید.تنها چیزی که بر آشپزخانه تاثیر گذار است کابینت هاست.

سبک مختلف کابینت آشپزخانه

برای اینکه از  فضای خسته کننده آشپزخانه خود جدا شویم ، می توانید از کابینت با سبک های مختلف در کنار هم استفاده کنید. به عنوان مثال ، کابینت های سبک کلاسیک در کنار کابینت های سبک امروزی این کار فضای بیشتری را در آشپزخانه به شما می دهد. در هر صورت ، مطمئن شوید که رنگ کابینتها را از یک پالت رنگی انتخاب کنید تا یک نوع همخوانی در آشپزخانه شما داشته باشد.

از قفسه هایی بدون در به عنوان کابینت آشپزخانه مورد استفاده قرار دهید

برای اینکه بتوانید فضای آشپزخانه را خلاقانه طراحی کنید بهتر است از کابینت های بدون در آشپزخانه استفاده کنید رنگ این قفسه را می توانید متضاد با رنگ آشپزخانه انتخاب کنید.و به جای خالی این قفسه ها می توانید از ظروف چینی هایتان استفاده کنید و هر روز از دیدن آنها لذت ببرید.

دکوراسیون کابینت ها به روش جزیره

استفاده از جزیره در آشپزخانه می توانند کاربردی تر باشد طراحی جزیره در آشپزخانه باعث می شود تا وسایلتان دم دست باشد و این جزیره چهره ای جدیدی به آشپزخانه شما می دهد.

صفحه روی کابینت های آشپزخانه خود را به روز کنید

تغییرات جزئیات آشپزخانه باعث می شود آشپزخانه شکل جدیدی بگیرید.مثلا صفحه روی کابینت را تغییر دهیم و می توانیم با میز ناهار خوری هماهنگ کنیم و این باعث می شود چهری متفاوتی به آشپزخانه بدهد.

کابینت هایی با ارتفاع های مختلف در آشپزخانه

لازم نیست کابینت های آشپزخانه همش یک ارتفاع واحد داشته باشند شما می توانید که یک ردیف ارتفاع متفاوتی را تعریف کند.شما می توانید گوشه ی دیوار را ارتفاع بلندتری در نظر بگیرید و رنگی متفاوت در آن بزنید.

استفاده از رنگ های متضاد در کابینت آشپزخانه

کابینت های دیواری و زمینی را با تغییر رنگ می تواند تغییری خلاقانه در آشپزخانه ایجاد کند .از رنگ کرم و سفید برای کابینت زمینی استفاده کنید و از رنگ آبی تیره یا مشکی برای کابینت دیواری استفاده کنید و برای این کابینت از درب شیشه ای استفاده کنید تا تضاد جذاب و دلنشینی را بتوانید تجربه کنید.

 

کابینت آشپزخانه با دستگیره های خلاقانه

برای اینکه بتوانیم تغییرات بزرگی در آشپزخانه به وجود بیاوریم باید به جزئیات توجه بیشتری داشته باشیم مثلا دستگیره های جدیدی برای کابینت ها خزیرداری کنید  و به وسیله این جذابیت خاصی به کابینت آشپزخانه خود بدهید.

 

 

 

مزایا و معایب MDF

 

مزایای MDF

ام دی اف از نظر اقتصادی یک انتخاب عالی است و مقرون به صرفه تر به حساب می آید.تولید ام دی اف ارزان و نسبت به قیمت ورقه چوبی پایین تر است.

ام دی اف در همه جا ثابت قدم است ، بنابراین حفره یا شکاف ندارد.

ام دی اف دارای سطح صاف و مناسب برای نقاشی است.

ام دی اف با قرار گرفتن در برابر گرما سرما تغییر شکل نداده و منبسط یا منقبض نمی‌شود.

معایب MDF

اگر ام دی اف درمعرض آب قرار بگیرد متورم می شود مگر اینکه به خوبی محکم شود یعنی این مشکل را با ضد آب بودن حل کرده باشند.

ام دی اف بسیار سنگین است.

سطح ام دی اف شاید به خودی خود کاملا صیقلی نباشد، اما به هر حال با روکشی که بر روی آن کشیده می‌شود این مشکل به طور کامل رفع می‌شود.

 

صفحه قبل 1 صفحه بعد